Kolejne zwycięstwo

Kibice zgromadzeni w sobotę, w hali Aqua-Zdrój nie mogli narzekać na brak emocji. Zespół Victorii PWSZ Wałbrzych odniósł kolejne zwycięstwo. Pewnie pokonali oni 3:1 drużynę AGH Kraków.  Choć wałbrzyszanie nie mają już szans na grę w play-offach na pewno wygrana ta doda pewności siebie zawodnikom przed kolejnymi spotkaniami.

Set pierwszy rozpoczął się od asa serwisowego Kamila Durskiego. Po udanym zagraniu Żakiety na zagrywkę udał się Mordyl, jego trudny serwis sprawił wiele problemów wałbrzyszanom (3:6). Udany atak ze środka dał Victorii PWSZ czwarty punkt, niestety chwilę później zagrywkę zepsuł kapitan wałbrzyszan i AGH miało już dwa punkty przewagi (5:7). Wymiana punkt za punkt trwała nadal. Kiedy na prowadzenie 13:10 wyszli goście o czas poprosił trener Michalczyk. Przerwa pomogła jego podopiecznym, dzięki udanym akcjom doprowadzili oni do remisu 16:16. Kolejny remis na tablicy wyników (17:17) sprawił, że o czas poprosił trener Kubacki. As serwisowy Siwickiego dał 18 punkt jego drużynie. W nerwowej końcówce Victoria PWSZ prowadziła już 23:21 jednak nie potrafiła wykorzystać swojej szansy, natomiast AGH doprowadziło do remisu 23:23. W końcowej akcji sędziowie wskazując atak w aut, zamiast piłki w boisku sprawili, że set zakończył się zwycięstwem gości z Krakowa 25:23.

W drugim secie wałbrzyszanie od początku dyktowali warunki na boisku, zaczęli od wysokiego prowadzenia 4:1. Krakowianie nie zamierzali składać broni, dzięki udanym akcjom odrobili kilka punktów (8:6). Udany blok Schamlewskiego oraz atak Napiórkowskiego dały Victorii PWSZ prowadzenie 12:9. O czas poprosił wówczas trener AGH. Niewiele to pomogło jego zespołowi, natomiast wałbrzyszanie coraz bardziej nakręcali się swoją dobrą grą. Prowadzili już 16:12. Przy stanie 17:14 o czas poprosił trener gospodarzy. Mimo starań goście nie byli w stanie odrobić strat. Set zakończył się zwycięstwem Victorii 25:21.

Set trzeci był prawdziwym pokazem siły ze strony Victorii PWSZ. Partia miała bardzo jednostronny przebieg.Wałbrzyszanie szybko objęli prowadzenie (7:4, 11:4, 12:6) którego nie oddali aż do końca partii. Mocna zagrywka gospodarzy sprawiała wiele kłopotów gościom z Krakowa. Coraz pewniej czujący się siatkarze Victorii prowadzili już 19:11. Set zakończył się ich wygraną 25:14.

Czwarta i ostatnia partia spotkania zaczęła się podobnie jak poprzednia od prowadzenia gospodarzy. Przy wyniku 7:3 o czas poprosił trener Kubacki. Victoria PWSZ nie zwalniała i powiększała swoją przewagę (16:12). Zawodnicy AGH nie zamierzali się poddawać, od stanu 16:13 zaczęli odrabiać straty. Dzięki dobrej grze doprowadzili do remisu 19:19. W bardzo nerwowej, ale i zaciętej końcówce walka trwała punkt za punkt (22:22, 23:23). Set zakończył się wygraną Wałbrzycha 25:23 i w całym meczu 3:1. MVP spotkania został wybrany przyjmujący Mikołaj Szewczyk.

TS Victoria PWSZ Wałbrzych – AGH Kraków 3:1