Obóz czas zacząć!

Już 14 sierpnia rozpocznie się w Wałbrzychu obóz dla młodych zawodników. Projekt finansowany w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska ma na celu integrację poprzez sport młodzieży miast partnerskich  Hradec Kralove oraz Wałbrzycha jak również:

  • – nawiązanie nowych znajomości
  • – wzmocnienie polsko-czeskich znajomości
  • – propagowanie zdrowego stylu życia wśród młodych sportowców
  • – podnoszenie umiejętności
  • – możliwość sportowej rywalizacji w duchu fair-play
  • – nawiązanie współpracy oraz wymiana doświadczeń pomiędzy klubami

Partnerem w realizacji projektu jest czeski zespół TJ Slavia Hradec Kralove.  Jest to największy klub siatkarski w województwie hradeckim. Posiada on wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą. Od roku 2000 klub prowadzi klasy sportowe w dwóch szkołach na terenie Hradec Kralove.

TJ Slavia Hradec Kralove z powodzeniem prowadzi centrum sportowe dla młodzieży, zapewniające wysoką jakość szkolenia drużynom zarówno kadetów jak i juniorów. Jest to pierwszy tego typu projekt realizowany przy udziale naszego klubu oraz TJ Slavii Hradec Kralove.

Hradec Kralove jest miastem położonym w północnej części Czech, u zbiegu rzek Orlicy oraz Łaby. Jest stolicą kraju hradeckiego. Hradec Kralove pełni funkcję jednego z dwóch głównych ośrodków administracyjnych, przemysłowych oraz handlowo-usługowych regionu wschodnioczeskiego.

W ramach projektu uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział we wspólnych treningach w nowoczesnych obiektach kompleksu Aqua-Zdrój, zajęciach na siłowni,  basenie oraz zajęciach plenerowych. Jedną z atrakcji przygotowaną dla młodych zawodników będzie uczestnictwo w meczu Reprezentacji Polski U-23, która 15 sierpnia o godzinie 19.00 zmierzy się z drużyną Brazylii.  Więcej o meczu można przeczytać na stronie: http://aqua-zdroj.pl/mecz-siatkowki-polska-brazylia/

Poza zajęciami sportowymi uczestnicy będą mogli zobaczyć atrakcje turystyczne, poznać bliżej historię oraz kulturę i zwyczaje naszych południowych sąsiadów. Będzie to również doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów pomiędzy młodzieżą, wymiany doświadczeń, podniesienia swoich umiejętności w rywalizacji z czeskimi kolegami.

Na zakończenie obozu zorganizowany zostanie turniej, w którym udział wezmą nie tylko zespoły z Wałbrzycha i Hradec Kralove ale również z innych miast wsparcia Programu.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.