Podsumowanie obozu sportowego

W dniach 14-20 sierpnia w Wałbrzychu odbył się obóz sportowy, którego uczestnikami byli młodzi siatkarze TS Chełmca Wałbrzych i TJ Slavii Hradec Kralove.

Projekt finansowany w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska ma na celu integrację poprzez sport młodzieży miast partnerskich  Hradec Kralove oraz Wałbrzycha.  

Program obozu sportowego obejmował dwa treningi dziennie, rano oraz popołudniu jednak nie mogło zabraknąć wycieczek, wspólnych spotkań oraz turnieju siatkarskiego. Treningi odbywały się pod okiem doświadczonych trenerów, którzy dostosowali plan do poziomu i możliwości uczestników.  Część zajęć odbywała się z podziałem na grupy. Trenerzy przykładali dużą wagę do prawidłowego wykonywania ćwiczeń, nie zabrakło jednak na zajęciach dużo dobrej zabawy oraz uśmiechów. Jak przyznali po zakończeniu obozu szkoleniowcy był on doskonałym sposobem integracji młodzieży jak również  ważnym etapem przygotowań do nowego sezonu. Pozwolił on młodym zawodnikom na treningi i szlifowanie swoich umiejętności z możliwością rywalizacji z kolegami z Czech. Dzięki wspólnym treningom uczestnicy mogli nabywać nowe umiejętności, doskonalić technikę oraz pogłębić wiedzę na temat taktyki.  Wszyscy uczestnicy obozu otrzymali pamiątkowe koszulki. Do dyspozycji obozowiczów były nowoczesne sale sportowe oraz basen kompleksu Aqua-Zdrój. Pierwszego dnia młodzież mogła oddać się wodnemu szaleństwu w  Parku Wodnym Aqua-Zdrój gdzie do dyspozycji były liczne atrakcje parku tj. wanny, brodziki oraz rurowe zjeżdżalnie.

Drugiego dnia młodzi siatkarze mieli okazję wziąć udział w meczu reprezentacji U-23 Polska-Brazylia rozgrywanym w hali kompleksu Aqua-Zdrój. Zawodnicy mogli obserwować spotkanie w wypełnionej do ostatniego miejsca hali. Mogli poczuć niesamowitą atmosferę towarzyszącą spotkaniu reprezentacji  jak również obserwować poczynania starszych kolegów.  Mecz był również świetną okazją do dyskusji nad poszczególnymi akcjami.

Uczestnicy obozu odwiedzili również Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Zamek Książ oraz Palmiarnię. Dzięki temu mogli lepiej poznać historię regionu wałbrzyskiego i jego zabytków.  W przedostatnim dniu przyszedł czas na sprawdzenie umiejętności zawodników rozegrany bowiem został Turniej Siatkarski, po zakończeniu którego uczestnikom wręczono pamiątkowe puchary oraz przyznano nagrody indywidualne i wręczono nagrody. W niedzielę po krótkim treningu zawodnicy TJ Slavii Hradec Kralove z uśmiechami udali się do domu.

Jak przyznają uczestnicy obozu był on nie tylko świetną zabawą, spotkaniem z nowymi kolegami ale również ciężką pracą.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.