Projekt „Dolnośląska Akademia Siatkówki” rusza!

Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska uruchomił pierwszy w Polsce program, którego głównym celem jest wsparcie szkolenia młodych siatkarzy na terenie całego województwa.

Celem projektu Dolnośląska Akademia Siatkówki jest realizacja programu zajęć, konsultacji, treningów skierowanych do najbardziej utalentowanych zawodników jak również trenerów prowadzących szkolenie w piłce siatkowej na Dolnym Śląsku. Programem objęta zostanie szeroka grupa młodzieży zrzeszona w różnych dolnośląskich klubach siatkarskich. Umożliwi to młodym zawodnikom rozwój oraz będzie wsparciem dla treningu utalentowanych zawodników. Program obejmuje przeprowadzenie badań diagnostycznych zawodników, monitorowanie sportowego procesu szkolenia oraz oferuje nowoczesne rozwiązania treningowe z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, nowoczesnych metod szkoleniowych a także wspiera wiodące kluby w zakresie doposażenia specjalistycznym sprzętem sportowym. W Dolnośląskiej Akademii Siatkówki udział wezmą również specjaliści i autorytety w dziedzinie piłki siatkowej. W treningach uczestniczyć będą m.in. byli reprezentanci Krzysztof Ignaczak, Łukasz Kadziewicz oraz trener Ireneusz Kłos. Jednym z elementów projektu jest również szkolenie i podnoszenie kwalifikacji przez trenerów i szkoleniowców.

W program zaangażowali się:

– Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej

– Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, która będzie monitorowała postępy czynione przez młodych siatkarzy.

– Wiodące kluby w szkoleniu młodzieży.

Pilotażowy program finansowany jest przez Urząd Marszałkowski województwa dolnośląskiego który przeznaczył na jego realizację 200 tys. złotych. Objęci programem siatkarze z rocznika 2003 już we wrześniu udadzą się na pierwsze spotkanie w AWF Wrocław gdzie poddani zostaną testom stacjonarnym jak i w czasie rozgrywanych meczów.

Miło nam poinformować, że jednym z klubów uczestniczących w projekcie jest TS Chełmiec Wałbrzych. Dzięki przyznanej dotacji będziemy mogli jeszcze skuteczniej angażować się w szkolenie młodych zawodników jak również „poszukiwać” siatkarskich talentów na miarę Krzysztofa Ignaczaka czy też Bartosza Kurka.