Remis w play-out

Rozpoczęła się walka o utrzymanie w I lidze siatkarzy. Nasz zespół udał się do Częstochowy, gdzie rozegrał dwa spotkania z drużyną Exact Systems Norwid Częstochowa. Emocji w obu spotkaniach nie brakowało. Victoria PWSZ odniosła na trudnym terenie jedno zwycięstwo.

Pierwszy mecz fazy play-out rozegrany został w sobotę. Kibice licznie wypełniający halę w Częstochowie na brak emocji nie mogli narzekać. Obie ekipy przystąpiły do spotkania bardzo zmotywowane. Pierwszy set miał niezwykle wyrównany przebieg, żadna z drużyn nie mogła zbudować większej przewagi. Walka punkt za punkt utrzymywała się niemal do końca partii. W ostatnich akcjach seta nerwy lepiej opanowali goście i to oni wygrali 26:24. Drugi set spotkania miał już nieco inny przebieg, przede wszystkim swoją grę poprawili zawodnicy Norwida. Od pierwszych akcji seta pokazali że łatwo się nie poddadzą. Od stanu 10:10 niewielką przewagę zaczęli budować gospodarze. Kilka błędów wałbrzyszan sprawiło, że Norwid prowadził już 16:13. Częstochowianie dużo lepiej zaczęli spisywać się w ataku oraz bloku, co szybko zaprocentowało kolejnymi punktami (23:19, 25:20). Trzeci set to znów popis gry wałbrzyszan. Dzięki dobrym serwom rozpoczęli partię od prowadzenia 5:3. Zacięta walka trwała punkt za punkt, aż w polu zagrywki pojawił się Sebastian Zieliński. Jego mocny serw dał prowadzenie Victorii PWSZ 11:8, wówczas o czas poprosił trener Norwida (12:15). Niewiele zmieniło to w grze jego zespołu, nie pomogły również przeprowadzone zmiany. Wałbrzyszanie pewnie zmierzali do zwycięstwa w tej partii (20:17). Kiedy w końcówce częstochowianie odrobili kilka punktów, o czas poprosił trener Michalczyk. Set zakończył się wygraną Victorii PWSZ 23:25. W czwartym secie znów lepsi byli gospodarze, tym samym doprowadzając do tie-breaka. Piąty set w początkowej fazie był bardzo wyrównany, dopiero zagrywki Mateusza Siwickiego pozwoliły wałbrzyszanom wyjść na wyraźne prowadzenie (8:5). Przy stanie 11:8 o czas poprosili gospodarze. W końcówce spotkania zawodnicy Victorii PWSZ  byli nie do zatrzymania. Set zakończył się wygraną gości 15:12 i w całym meczu 3:2. Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługuje środkowy wałbrzyskiej ekipy Mateusz Siwicki, który swoimi zagrywkami w znacznym stopniu przyczynił się do zwycięstwa zespołu, oraz przyjmujący Sebastian Zieliński.

Mecz 1: Exact Systems Norwid Częstochowa – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 2:3 (24:26, 25:20, 23:25, 25:19, 12:15)

Drugie spotkanie zupełnie nie przypominało tego, które rozgrywane było dzień wcześniej. Od początku lepiej radzili sobie gospodarze, z dużo większym spokojem podeszli oni do drugiego meczu. Z kolei wałbrzyszanie popełniali dużo błędów, mieli też problem ze skończeniem swoich akcji. Kłopoty w przyjęciu sprawiały, że coraz częściej w ataku z drugiej piłki meldował się, rozgrywający Victorii PWSZ, Mariusz Magnuszewski. Słabszy okres gry zanotował również środkowy Mateusz Siwicki. Przy prowadzeniu Norwida 14:10 o czas poprosił trener Michalczyk. Po nim wałbrzyszanie zaczęli odrabiać straty, jednak nie zdołali dogonić Norwida. Set zakończył się wygraną częstochowian 25:18. Drugi set również zakończył się zwycięstwem zawodników gospodarzy 25:19. Trzeci set dostarczył najwięcej emocji kibicom zgromadzonym w częstochowskiej hali. Zdecydowanie lepiej zaczęli radzić sobie zawodnicy Victorii PWSZ. W ekipie gości Mateusza Siwickiego zastąpił Paweł Olszewski. Chwila dekoncentracji kosztowała zawodników Częstochowy utratę kolejnych punktów.  Wałbrzyszanie w końcu zaczęli dobrze grać w bloku co zaowocowało kolejnymi punktami i prowadzeniem 11:5. Na boisku w ekipie gospodarzy pojawił się Jakub Oczko. Przy stanie 17:12 o czas poprosił Radosław Panas, po którym nastąpiła poprawa gry jego zespołu. W zaciętej końcówce więcej zimnej krwi zachowali wałbrzyszanie i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w partii 25:23. W czwartym i ostatnim secie spotkania od początku trwała zacięta walka punkt za punkt. Jednak z upływem czasu o wiele lepiej radzili sobie gospodarze (14:11), wałbrzyszanom natomiast coraz trudniej było zdobywać kolejne punkty. Siatkarze Norwida pewnie zmierzali do zakończenia partii. Set zakończył się wygraną gospodarzy 25:21.

Mecz 2: Exact Systems Norwid Częstochowa – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:1 (25:18, 25:19, 23:25, 25:21)

Z Częstochowy nasz zespół wraca z jednym zwycięstwem na koncie. Teraz rywalizacja przenosi się do Wałbrzycha, gdzie w sobotę oraz niedzielę o godzinie 17.00, rozegrane zostaną kolejne spotkania o utrzymanie w I lidze.

Źródło: portal http://volleyflash.pl/